Úvodní stránka » O posilování

O posilovaní

Motiv každého člověka vychází z jiné potřeby. Někdo chce zhubnout, někdo nabrat sílu a jiný chce pouze zpevnit tělo. Posilování s sebou nese řadu výhod. Pravidelným cvičením v posilovně nebo doma člověk zapomene na každodenní stres, zlepší se mu krevní oběh, sníží riziko cukrovky, artritidy a srdečních cévních chorob. Člověk je po posilování unavený a lépe se mu spí. Se zlepšováním a formováním postavy se dostavuje i větší sebevědomí a lepší pocit ze sebe sama.

Před posilováním

Před samotným silovým posilováním je dobré tělo rozpumpovat a rozehřát. Ideální je, protáhnout se dynamickým strečinkem. Statický strečink není před posilováním dobrý, způsobuje pokles tuhosti ve šlachách a svalech a vede k dočasnému poklesu síly. Dále můžeme využít  lehkého aerobního cvičení (3-5 minut kolo, běh, švihadlo).

Posilování

Ideální doba tréninku je 40-60 minut, podle zátěže. Po této době je sekrece hormonů v maximu a delší trénink už je méně efektivní. Pro začátečníky je vhodné chodit do posilovny 2-3x týdně minimálně po dobu 3 měsíců, poté je potřeba upravit individuálně podle regeneračních potřeb. 

Velkým skupinám svalů jako jsou záda, prsa, či nohy je třeba dát po intenzivním tréninku delší dobu klid na regeneraci (klidně i týden). Menší svalové skupiny by měly mít čas na regeneraci minimálně 2-3 dny. 

Začátečníci se často dopouštějí té chyby, že cvičí někdy i každý den a navíc příliš tvrdě. Pokud nemá sval dostatečný čas k regeneraci, nebude docházet k anabolickým reakcím (jednoduše - zvětšování svalů) a cvičení bude kontraproduktivní.

Tempo pohybu by se mělo odvíjet od toho, čeho chcete docílit. Jestliže potřebujete výbušnou sílu, pracujte s menším závažím a pohyb provádějte rychleji a svižněji. Pokud vám jde čistě jen o nabrání svalové hmoty, posilujte s větší zátěží a pohyb provádějte pomalu.

Styly tréninků

Jak už jsem zmiňoval, podle vašeho cílu by se měl ubírat i celý váš trénink.

1. Silový trénink: 1-5 opakování s cca 90-100% maximální váhy + větší odpočinky mezi sériemi (3-5 min. i více).
2. Objemový (kulturistický) trénink: 6-15 opakování s cca 70-90% maxima + kratší odpočinky mezi sériemi (2-3 min.).
3. Silově-vytrvalostní trénink: 15-20 opakování a více s cca 50-70% maxima + krátké pauzy (1-2 min.).

Sauna

SAM_4177.JPG

Akce a slevy

- zvýhodněné ceny pro studenty

- AKCE Parťák -  přiveď kamaráda a máš průkaz za polovinu

- zlevni si průkazku -  děláme finanční poradenství.Při uzavření životního,neživotního pojištění,pojištění vozu,spoření,PF, Investic -   sleva na vstupném do fitness až 50 %

Oblíbené odkazy

Otevírací doba (kromě období 1.7.-31.8.-je omezená prac.doba)

  • Po       8:00 - 13:00  15:00 - 21:00
  • Ut-Pa  8:00 - 13:00  15:00 - 21:00
  • So       8:00 - 13:00  15:00 - 21:00
  • Ne+sv                      15:00 - 21:00

Sauna:   každý den        16:00 - 21:00

TOPlist